Infekcje dróg moczowych – jakie suplementy są dobre?

Infekcje dróg moczowych oraz stan zapalny to problemy zdrowotne, które są niezwykle uciążliwe. Aby nie dopuścić do zachorowania najlepiej działać profilaktycznie. Jednak, jeśli już dojdzie do infekcji, trzeba działać szybko i zdecydowanie. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Co to jest zapalenie dróg moczowych?

Zapalenie dróg moczowych występuje prawie we wszystkich przypadkach u kobiet chociaż problem ten też dotyczy mężczyzn, a wywoływana jest przez infekcję bateryjną. Dochodzi do niej wtedy, kiedy chorobotwórcze drobnoustroje ulegają namnożenia i to prowadzi do zakażenia.

Jeśli reakcja nie będzie szybka i zdecydowana bakterie mogą się przemieszczać i powodować jeszcze większy dyskomfort, który w konsekwencji może prowadzić do poważnych powikłań jak zapalenie pęcherza lub nerek. Suplementacja jest równie ważna dlatego, że w trakcie wystąpienia zakażenia pojawia się bolesne pieczenie i nacisk na pęcherz, który powoduje dyskomfort.

Co wspiera układ dróg moczowych?

Jeśli chcesz zacząć suplementację, musisz wybrać takie produkty, które będą zawierały kompleks składników pozytywnie działających na pracę układu moczowego. Do składników, które pozytywnie wpływają na układ moczowy zaliczamy:

  • żurawina,
  • pokrzywa,
  • brzoza,
  • mniszek lekarski,
  • dzika róża,
  • szałwia,
  • laktoferyna,
  • witamina C.

Preparaty, które zawierają te składniki można znaleźć zarówno w formie kapsułek, jak i saszetek z proszkiem do sporządzania zawiesiny.

Suplementy na układ moczowy od Biozdrowy

Suplementy na drogi moczowe od Biozdrowy to przede wszystkim produkty, które są rozkurczowe. Tego typu leki stosuje się także w czasie miesiączki. Z kolei panie, które borykają się z nietrzymaniem moczu powinny sięgnąć po suplementy z ekstraktem z dyni i pokrzywy.

Suplementy na układ moczowy od Biozdrowy to także preparaty, które mogą stosować mężczyźni. Leki, które są dostępne wspomagają prawidłowe funkcjonowanie prostaty i róg moczowych. W głównej mierze łagodzą one dolegliwości, które związane są z rozrostem prostaty podczas oddawania moczu.

Suplementy na układ moczowy od Biozdrowy mogą stosować zarówno dorośli, jak i dzieci. Dostępne w sklepie produkty są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ ich skład w główniej mierze oparty jest na składnikach naturalnych jak zioła czy owoce. Dodatkowo suplementy na układ moczowy od Biozdrowy mogą pomagać także na inne przypadłości, np. nerwobóle. Z kolei sama profilaktyka wspomaga naturalne procesy zachodzące w układzie moczowym.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *