Masło orzechowe – cenne informacje

Masło orzechowe zyskało popularność już kilka lat temu. Szturmem wdarło się na półki sklepowe oraz do naszych kuchni. Smakuje prawie wszystkim i można dodawać go do wielu potraw. Czy jednak jest zdrowe? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten artykuł!

Odsłony masła orzechowego

Obecnie można na rynku spotkać wiele odsłon masła orzechowego – można kupić zarówno gładkie, jak i takie z kawałki orzechów. Dostępne są również kremy, które różnią się głównym składnikiem, czyli orzechem. Dzisiaj na półkach sklepowych dostępne są masła, które w składzie posiadają orzechy laskowe, nerkowca, pekan, makadamia, arachidowe, migdały czy nawet pistacje. Do tego można wybrać wariant z jakimś dodatkiem, np. wanilią czy kakao.

Jak spożywać masło orzechowe?

Masło orzechowe od Biozdrowy ma wiele zastosowań w kuchni. Można je dodawać zarówno do dań głównych, dodatków, jak i deserów – wszystko tak naprawdę zależy od kreatywności i pomysłowości gotującego. Masło orzechowe od Biozdrowy można dodać do śniadania – owsianki czy do posmarowania kanapek, czy drożdżówek. Dobrze komponuje się także z naleśnikami czy goframi, ale będzie też świetnym dodatkiem do koktajli. Masło orzechowe od Biozdrowy można także łączyć ze świeżymi owcami i dżemem, a nawet jogurtem. Masło orzechowe można dodać także do sosów do dań czy mięsa. Nic nie stoi także na przeszkodzie, żeby wyjadać masło orzechowe łyżeczką, jeśli ktoś jest naprawdę wielkim fanem tego smaku.

Czy masło orzechowe jest zdrowe?

Masło orzechowe od Biozdrowy z pewnością posiada walory smakowe, które odpowiadają większości z nas. Ponadto, jeśli pochodzi z dobrego źródła, nie powinno zawierać więcej składników niż orzechy i ewentualnie sól. Wygląda więc na to, że powinno być niesamowicie zdrowe. To prawda – orzechy, czyli główny składnik kremu uznawane są za dobroczynne składniki, które pozytywnie pływają na pamięć i koncentrację, a także są źródłem cennych minerałów. To wszystko prawda. Jednak trzeba mieć na uwadze, że orzechy są także mocno kaloryczne, a więc spożywanie ich w nadmiernych ilościach może prowadzić do zwiększenia masy ciała. Dlatego, mimo że w głównej mierze zawiera orzechy i może być zdrowe, masło orzechowe od Biozdrowy trzeba dawkować sobie z umiarem.

Masło orzechowe jako urozmaicenie diety

Jeśli uwielbiasz tego typu dodatek, postaw na masło orzechowe od Biozdrowy. W sklepie znajdziesz wysokiej jakości produkty, które będą odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oferta sklepu jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł urozmaicić swój codzienny jadłospis.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *