Domowe SPA – pozwól sobie na odrobinę relaksu!

Po całym dniu zmagań z obowiązkami zawodowymi pragniesz solidnie odpocząć? Jednocześnie zależy Ci na pielęgnacji swojego ciała? Chcesz dobrze wykorzystać długie jesienne i zimowe wieczory? Ciekawą propozycją jest zorganizowanie domowego SPA. Sprawdź, czego potrzebujesz, aby tego dokonać!

Po pierwsze – włącz uspokajającą muzykę

Od czego zacząć domowe SPA? Pierwszym krokiem, jaki wykonasz, powinno być wybranie rodzaju muzyki, który najbardziej Cię uspokaja. Stwórz listę piosenek wykonywanych przez ulubionych wykonawców i daj się ponieść chwili. W taki sposób wykreujesz atmosferę, która pozwala Ci być tu i teraz – choć na chwilę zapomnij o problemach codziennego życia.

Po drugie – zapal świeczki zapachowe

Warto wcześniej zaopatrzyć się również w naturalne świecie zapachowe z olejkami eterycznymi. Dzięki typowym dla siebie walorom wizualnym, taki dodatek może nawet cały czas znajdować się w Twojej łazience, nie tylko wtedy, gdy urządzasz sobie domowe SPA. Wystarczy zapalić świecę o wybranym zapachu, aby szybko otoczyć się aromatem różnych owoców, czy kwiatów. W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu wskazane jest łączenie ze sobą wielu wariantów zapachowych. A jeśli zgasisz światło i jedynym oświetleniem będzie blask świec, atmosfera jeszcze bardziej będzie sprzyjała wyciszeniu.

Po trzecie – przygotuj preparaty pielęgnacyjne

Obowiązkowym elementem domowego SPA jest relaksująca kąpiel w wannie lub długi prysznic. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzesz danego dnia, musisz przygotować odpowiednie kosmetyki. Do umycia przydadzą się: sole do kąpieli, pianki do mycia, kule do kąpieli, naturalne żele pod prysznic w sklepie biozdrowy. Możliwości jest wiele. To, na co postawisz, zależy więc jedynie od Twoich osobistych preferencji. Miej pod ręką również ręcznik oraz szlafrok, którymi otulisz się zaraz po wyjście z wanny lub spod prysznica. Po wysuszeniu nie zapomnij nawilżyć swojego ciała kremem, balsamem albo olejkiem.

Domowe SPA – podsumowanie

Pamiętaj, że domowe spa to relaks dla ciała i ducha. Dlatego po zakończonych zabiegach staraj się jak najdłużej utrzymać miłą atmosferę wyciszenia. Kiedy wyjdziesz z łazienki, możesz rozsiąść się w wygodnym fotelu z kubkiem kawy lub herbaty w ręce i oddać się lekturze ulubionej książki. Dzięki temu przez długi czas utrzymasz pozytywny nastrój. Regularnie organizuj sobie domowe SPA, a zobaczysz, że taki nawyk korzystnie wpłynie na kondycję Twojego organizmu. Pamiętaj, że zasługujesz na to, aby o siebie zadbać.

 

 

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *