Modna koloryzacja – postaw na beżowy blond. Jak dbać o taki kolor?

lond włosy są w modzie. Choć można zastanowić się, czy kiedykolwiek przestały być modne. Jednak prawda jest taka, że zmienia się moda na odcienie. Dziś przedstawimy Wam zalety beżowego blondu. Dowiecie się komu pasuje i jak o niego dbać.

Beżowy blond – uniwersalność przez wielkie „U”

Beżowy blond jest to połączenie chłodnych i ciepłych tonów. Rzeczywiście nie dominują w tej koloryzacji ani zbyt ciepłe, ani chłodne odcienie. Można powiedzieć, że jest to bardzo uniwersalny kolor włosów, który zachwyca naturalnością, ale też ma przewagę nad innymi koloryzacjami blond, bo pasuje zasadniczo niemal każdej kobiecie. Mogą na niego zdecydować się naturalne blondynki czy brunetki, ale i szatynki. Jedynie kobiety mające ziemistą cerę muszą uważać, gdyż kolor może uwydatniać problem. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że beżowy blond wpada w średni bądź jasny odcień, ale nigdy bardzo jasny. Bardzo modny jest też beżowy blond sombre, gdzie stosuje się dodatkowo refleksy wpisujące się w chłodne i ciepłe tony. Zaletą sombre jest to, że kolor odmładza i dodaje objętości, ale jednak trzeba wiedzieć, że najlepiej prezentuje się na długich włosach.

Jak utrzymać efekt beżowego blondu?

Włosy najlepiej prezentują się zaraz po wyjściu od fryzjera. Wtedy też są pięknie nawilżone, zaś kolor jest najbardziej wyrazisty. Jednak na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji, ale też zmiennych warunków atmosferycznych może płowieć i zmienić odcień. Do tego trzeba zdawać sobie sprawę, że kolor się wypłukuje. Na szczęście nie musicie od razu decydować się na ponowną koloryzację, która zawsze jest obciążeniem dla włosów. W takich przypadku doskonale sprawdzi się tonowanie. Musicie wiedzieć, że tonowanie można wykonać nawet co 1,5 miesiąca. Toner w żadnym przypadku nie jest tak obciążający dla włosów jak farba i nie powoduje uszkodzenia struktur włosa, a jednocześnie właśnie dzięki tonowaniu odświeżycie kolor i ukryjecie odrosty. Tonery nie wnikają w łuskę włosa, a jedynie ją oblepiają. Ponadto pamiętajcie także, że włosy blond bardzo wysuszają się, gdy używacie kosmetyków z dodatkiem alkoholu. Jednocześnie kolor znacznie szybciej się wypłukuje, a tego przecież chcecie uniknąć.

Jak dbać o beżowy blond?

Zasadniczo o koloryzację beżowy blond trzeba tak samo dbać jak o inną. Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma nawilżanie. Trzeba więc wybierać kosmetyki świadomie. Najlepiej sprawdzą się te z dodatkiem kwasu hialuronowego niskocząsteczkowego, który wnika w strukturę włosa, wygładza go, ale i nawilża, a do tego jeszcze tworzy na włosie film ochronny. Ponadto warto stosować kosmetyki z wysoką zawartością olejków roślinnych. Szczególnie polecany jest olejek kokosowy, który nie powoduje żółknięcia włosów i naprawdę dobrze nawilża. Możecie dodatkowo raz w tygodniu wykonać olejowanie włosów, przy czym zawsze róbcie je na czystych włosach, bo tylko wtedy ma to sens. Olejek najlepiej nałożyć na lekko wilgotne włosy i potrzymać go przynajmniej przez jedną godzinę, ale możecie także założyć czepek i trzymać olejek przez całą noc. Ograniczcie jeszcze stylizację na ciepło, która powoduje dodatkowe przesuszenie. Jeżeli już używacie prostownicy, lokówki czy suszarki, to sięgajcie po kosmetyki termochochronne. Ponadto nie zapomnijcie, by codziennie na końcówki nakładać olejek roślinny, choćby właśnie kokosowy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *